Alüminyum Doğrama Hakkında Bilgiler

Farklı alüminyum profillerin işlem görmesiyle üretilen sistemlere alüminyum doğrama adı verilmektedir. Alüminyum doğrama, çok çeşitli, kullanışlı ve dayanıklı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. İzmir tadilat yapan bünyesinde Krallar Group olarak alüminyum doğrama hizmetini tarafımızdan alabilirsiniz. Bu sayede profesyonel hizmetin getirdiği tüm avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Alüminyum Doğrama Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Esasen alüminyum doğramanın avantajlarını saymakla bitiremeyiz. Zira bu sistemler en son teknolojinin ürünü olarak önümüze çıkmaktadır. Özellikle 1970’li yıllardan sonra bu sistemlerin kullanımı artış göstermiştir. Alüminyum doğramanın avantajlarını genel hatlar halinde sıralarsak en önemli başlıklar şunlardır:

  1. Alüminyum doğrama kullanışlıdır. Kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir.
  2. Isı yalıtımı konusunda oldukça iyidir.
  3. Daha uzun ömürlüdür. PVC bu konuda muadili değildir.
  4. Çevre dostu bir çözümdür. Zira alüminyum doğrama %100 geri dönüştürülebilir malzemeye sahiptir.
  5. Alüminyum doğrama renkleri konusunda oldukça geniş seçenekler bulunmaktadır. Bu sayede ihtiyaca yönelik cevap vermektedir.
  6. Hafif bir malzeme olduğu için bakımı zahmetsizdir.
  7. Enerji tasarrufu sağlar.
  8. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik özelliğinden taviz vermez.
  9. Oldukça hassas ölçülerde üretime elverişlidir.
  10. Ateşle teması halinde zehirli gaz salınımına neden olmaz. Ayrıca yüksek ısıya karşı mukavemetlidir.

Yukarıdaki alüminyum doğrama çeşitleri, ısı yalıtımlı veya ısı yalıtımsız olarak değişik türlerde üretilmektedir. Özellikle iş yerlerinde farklı alüminyum profilleri tercih edilmektedir.

Alüminyum Doğrama Fiyatları Nedir?

PVC doğrama fiyatlarına kıyasla alüminyum doğrama fiyatları bir miktar daha yüksektir. Zira hem avantajları hem de kullanılan malzeme nedeniyle bu fiyat farklılığı meydana gelmektedir. Bu nedenle alüminyum doğrama evlerden ziyade iş yerlerinde daha sık tercih edilmektedir. Buna ek olarak kullanılan metrekare ölçüsü ve alüminyum doğrama modeli de fiyatlarda değişikliğe neden olmaktadır.

İzmir tadilat yapan firmalar içerisinden Krallar Group olarak bizler, hem alüminyum doğrama hem de PVC doğrama hizmetleri konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Bu nedenle alüminyum doğrama fiyatları konusunda net bilgiler elde etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede yüksek standartlara sahip kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla elde edebilirsiniz.

Alüminyum Doğrama Çeşitleri

Elbette her bir alüminyum doğrama çeşidi, birbirinden farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Örneğin ısı yalıtımı olmayan C-60 alüminyum doğramalar, sürme serisi alüminyum fiyatlarına göre bir nebze daha yüksektir.  İzmir tadilat yapan firmalar içerisinde bizlerle iletişime geçerek tüm alüminyum doğrama çeşitleri fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alüminyum Doğrama ile PVC Doğrama Farkı Nedir?

PVC doğrama her ne kadar yangın durumunda daha dayanıklı olsa da alüminyum doğrama darbelere karşı daha dayanıklıdır. Aynı zamanda alüminyum doğrama yangın gibi durumlarda tehlikeli gaz salınımı yapmazlar.

Alüminyum doğrama, PVC doğramaya kıyasla daha iyi ısı yalıtımı sağlamaktadır. Zannedilenin aksine pencerelerde terlemeye ve buğu oluşumuna neden olmamaktadır.

Eğer alüminyum doğrama hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Krallar Group olarak bizler, Manisa tadilat yapan firmalar içerisinde yılların tecrübesi ile sizlere hizmet vermekteyiz. Sunduğumuz hizmetler sayesinde kaliteli malzeme ve işçiliğe çok uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz.

                                                                                       Krallar Yapı Profesyonel Çözümler Sunar
İletişim Bilgileri

Alüminyum doğrama işleniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Yazın Sizi Arayalım