BİZİ ARAYIN KONUMU AÇ
whatsApp ile mesaj gönder

Manisa da Mobilya İşleri Yapan Firmalar

Mobilya Nedir Çeşitleri Nelerdir.

Yemek yenilen, Oturulan, yatılan, çalışılan yerlerin döşenmesine yarayan taşınabilir eşyaya verilen genel ad, möble. Mobilya anlam olarak mobilya veya mobilya oturulan yerlerin süslenmesine ve türlü amaçlarla donatılmasına yarayan eşya anlamına gelmektedir.

Ağaç Mobilya
Oturma, yemek yeme, çalışma, yatma vb. işlerin yapılmasında kolaylık ve rahatlık sağlayan, parçalarının büyük çoğunluğu masif, lifli, yongalı ve tabakalı Ağaç malzemeden yapılan, taşınabilir veya sabit olarak kullanılan eşyalara denir.

Antika Mobilya
Eskide dönemlerde imal edilmiş olup ana hatlarında herhangi bir değişiklik yapılmayan ve belli bir ekole göre adlandırılan mobilyalardır.

Grup Mobilya
Benzer yapı ve görünüşteki elemanların kendi aralarında üst üste yada yan yana konulmasıyla elde edilen bir sistem mobilyalara denir.

Kaplamalı Mobilya
Yüzeyleri plastik, ağaç vb. levhalarla kaplanmış mobilyalardır.

iskelet Mobilya
Oturma grubuna giren koltuk, kanepe, sandalye, kolçaklı sandalye, sallanan koltuk vb. mobilyanın masif ağaç malzemeden yapılan esas taşıyıcı kısımlarına denir.

Modern Mobilya
Antika, taklit, stil mobilyaların dışında kalan ve genellikle düz hatlardan meydana gelen mobilyalardır.

Stil Mobilya
Antika mobilyanın özelliklerini kısmen yansıtan ve teknolojik gelişmelerden yararlanılarak üretilen mobilyalara denir.

Yatak Mobilya
Boyutları ve şekli insan vücudunun ölçülerine uygun olan ve rahat yatmayı sağlayan, yatma yüzeyi elastik malzemeden yapılmış mobilya.

Taklit Mobilya
Antika mobilyanın özelliklerini aynen uygulayarak sonradan yapılan mobilyalara denir.

Oturma Mobilyası
Boyutları ve şekli insan vücudunun ölçülerine uygun olan ve rahat oturmayı sağlayan, oturma yüzeyi elastik veya elastik olmayan malzemeden yapılan mobilya türleridir.